50 vjeçari Ahmet Toska është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Fier..

Sipas Policisë, ka qenë një person ende i paidentifikuar ai që ka vrarë me armë zjarri shtetasin Ahmet Toska, mëngjesin e sotëm, në orën 06.00, ndërsa shkaku i ngjarjes së rëndë që ka tronditur Fierin nuk dihet ende. Në ndihmë të Policisë atje kanë shkuar dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt dhe po krehin zonën për kapjen e autorit, si dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje-daljet e qytetit.

Mësohet se viktima ka qenë pa precedent penal dhe nga banorët njihej si një person i qetë, punëtor dhe pa probleme. Në momentin që është vrarë, Ahmet Toska ka qenë me bashkëshorten e tij, duke e shoqëruar këtë të fundit për në punë. Më pas, shkonte në vendin e tij të punës, në një pikë karburanti.

Ky ishte pothuajse itenerari që ndiqte çdo mëngjes Ahmet Toska, itenerar që për të u ndërpre sot. Aktualisht, në ambientet e Policisë së Fierit ndodhet bashkëshortja e 50 vjeçarit, e cila ka parë të gjithë ngjarjen. Bashkëshorti i saj është qëlluar me plumb në kokë sapo ka dalë nga dera e shtëpisë.