Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë të shërimit të 4 mjekëve të prekur nga COVID-19, mes tyre dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ndau lajmin e mirë se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi janë shëruar dhe po ashtu edhe dy infermierë e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme. Në total deri tani janë shëruar 36 personel shëndetësor.

“Lajme të mira për stafet mjekësore Më gëzon pa masë lajmi se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme dhe sot janë të shëruar nga COVID19. Katër mjekë dhe infermierë janë shëruar në 24 orët e fundit Deri tani 36 personel mjekësor janë shëruar nga COVID-19. 248 pacientë dhe staf mjekësor e kanë fituar betejën me COVID-19. Forca!”,- përfundon Manastirliu.