Ka shkuar mbi 842 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA. Sipas universitetit John Hopkins me 2 mijë e 822 viktimat gjatë 24 orëve të fundit, numri total i viktimave shkoi në 842 mijë e 322.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në mbi 52,31 milionë, me 755.280 mijë raste të reja. Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 6,4 milionë raste të konfirmuara dhe 77.226 të vdekur.

Në SHBA deri më tani më shumë se 247 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, mbi 208 milionë dozën e dytë dhe mbi 76 milionë kanë marrë 3 doza.

Top Channel