Një 30-vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi është konstatuar nga policia me doza kokaine të ndara në doza gati për shitje ne kryeqytet.

Mësohet se në pranga ka rënë Erald Shullazi, të cilit gjatë kontrollit në automjetin e tij, policia I gjeti doza kokaine.

Po ashtu, gjatë kontrollit të banesës dhe të ambientit ku punonte 30-vjeçari, u gjetën sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, një pjesë e ndarë në doza, gati për shitje, dhe një peshore elektronike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Nga hetimet ka rezultuar se Shullazi, pasi siguronte lëndë narkotike, e shpërndante atë në doza, në zona të ndryshme të Tiranës, kryesisht në Unazë të Re.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel