Një apartament është përfshirë nga flakët në Fier mëngjesin e sotëm.

Bëhet me dije se banesa që është përfshurën ga flakët nodhet në katin e tretë të pallatit në lagjen “29 nëntori”.

 

Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar, apo vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Newsbomb