Ndërsa Madonna njihet më së shumti si mbretëresha e popit, ajo e konsideron mëmësinë si një nga arritjet e saj më të mëdha.

Madonna u bë nënë për herë të parë në tetor 1996 kur mirëpriti vajzën Lourdes Leon me partnerin e saj të atëhershëm, Carlos Leon . Aktorja e Evita dhe trajneri i fitnesit u ndanë vitin e ardhshëm.

Në vitin 1998, interpretuesi i “Material Girl” filloi të takohej me Guy Ritchie . Dy vjet më vonë, dyshja mirëpritën djalin Rocco në gusht 2000, duke u martuar një ditë pas pagëzimit të vogëlushit të tyre në dhjetor 2000.

Gjatë martesës së saj me Ritchie, Madonna themeloi Raising Malawi, q0ë mbështet jetimët në vendin afrikan me burime arsimore dhe mjekësore. Ndërsa ishte në një udhëtim humanitar në Malavi në tetor 2006, ata vendosën të birësojnë djalin David Banda, i cili në atë kohë ishte 13 muajsh.

Në tetor 2008, këngëtarja “Like A Prayer” dhe Ritchie u ndanë. Pas zgjidhjes së divorcit të tyre në dhjetor 2008, Madonna adoptoi Mercy, e cila gjithashtu lindi në Malavi, në 2009.

Madonna përfundoi lindjen e saj kur adoptoi vajzat e saj binjake , Stella dhe Estere, në vitin 2017.

Në nëntor 2022, aktorja e A League of Their Own ndau një foto të saj dhe të gjashtë fëmijëve të saj duke festuar Ditën e Falënderimeve .

“Për çfarë jam mirënjohëse…………. 💛”, ka shkruar ajo një seri fotosh nga pushimet.

Lourdes

Në vitin 2021, Lourdes foli për revistën Interview se sa e rreptë ishte nëna e saj me të gjatë gjithë fëmijërisë së saj. “Mamaja ime është kaq e çuditshme dhe më ka kontrolluar mua gjithë jetën time”, rrëfeu ajo.

Ajo ndoqi Shkollën e Teatrit dhe Vallëzimit të Muzikës në Universitetin e Miçiganit,si mamaja e saj. Lourdes zbuloi në tetor 2021 se ajo pagoi rrugën e saj në kolegj duke përdorur fondet nga linja e veshjeve Material Girl që ajo dhe nëna e saj themeluan.

Lourdes është fokusuar në karrierën e saj të modelingut. Ajo ka punuar me linjën Savage x Fenty të Rihanna-s, Burberry, Marc Jacobs, Swarovski dhe Mugler. Lourdes është paraqitur gjithashtu në përhapjet për Vogue dhe Vanity Fair . Në gusht 2022, ajondoqi hapat e nënës së saj në industrinë e muzikës dhe publikoi këngën e saj debutuese, “Lock & Key”.

Roko

E dashuruar mami! Njihuni me Gjashtë Fëmijët e Madonës

Djali i madh i Madonna-s zgjodhi të jetonte me babain e tij në Londër gjatë viteve të adoleshencës. “Ajo është një nënë e mirë … Ajo është shumë e rreptë, por në një mënyrë të mirë,” i tha Rocco Ellen DeGeneres për nënën e tij në 2012.

Rocco tani është një model dhe aktor. Ai u shfaq në videon e nënës së tij në vitin 2015 për këngën e saj hit “Bitch I’m Madonna”. Ai gjithashtu krijon arte nën emrin, Rhed. Në një intervistë për Vogue Hong Kong , artisti tregoi se si prindërit e tij frymëzuan pasionet e tij artistike.

David Banda

E dashuruar mami! Njihuni me Gjashtë Fëmijët e Madonës

David Banda u adoptua nga ylli i popit si foshnjë në vitin 2006. Në vitin 2017, djali më i vogël i Madonna-s donte të ndiqte një karrierë në futboll, kështu që fituesja e Oskarit e zhvendosi familjen e saj në Portugali, në mënyrë që ai të mund të realizonte ëndrrat e tij.

Në qershor 2022, ai u bashkua me nënën e tij në shfaqjen e saj të estradës në New York City Pride për të shfaqur aftësitë e tij të kërcimit dhe aftësitë komike.

Mercy

E dashuruar mami! Njihuni me Gjashtë Fëmijët e Madonës

 

Top Channel