Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan – Peqin, ku janë përplasur 4 makina. Për pasojë ka ndërruar jetë një person, ndërsa ka edhe disa të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Lazaren, ndërkohë që ambulanca policia janë nisur me urgjencë drejt vendngjarjes.

“Më datë 11.06.2021, rreth orës 21:20, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Lazaren, Peqin, janë përplasur mjetet Kamioçin dhe mjeti tip “Ford”, si pasojë e aksidentit ka ndëruar jetë pasagjeri në mjetin tip ” Ford”.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit”, njofton policia.