Një aksident është shënuar ditën e sotme në Gjirokastër.

Bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur në lagjen ’18 shtatori’, ku një makinë ka përplasur shtetasen R.K.

Si pasojë e aksidntit ka mbetur e lënduar kalimtarja, e cila është nisur me urgjencë për në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Sakaq, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të askidentit.