Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kishte paralajmëruar për sot daljen e tij të parë para mediave pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për qëllim krime lufte.

Dalja për media ishte pritur sonte, por një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Kjo pasi Zyra e Presidencës ka njoftuar se adresimi publik i presidentit Hashim Thaçi shtyhet për nesër në orën 20:00.