Skenaristi i njohur Bashkim Zadeja ka bërë thirrje qeverisë që të ndihmojë aktorin e njohur shqiptar Guljem Radoja pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore nga Covid-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Zadeja shkruan se aktori është shtruar në spitalin e Durrësit ku po merr mjekim, por gjendja e tij është shumë e rënduar dhe nevojitet që të dërgohet jashtë vendit për të një shërbim më të specializuar.

“Mesoj se Guljemi aktori jone i dashur qenka rende ne spitalin e Durresit nga covid. Shteti shqiptar i detyrohet ketij aktori per nje sherbim me te specializuar jashte shtetit. Uroj te rezistosh e te fitosh Guljem,”-shkruan ai.