Aktualitet

Situata e COVID-19, në rikonstruksion një strukturë e katërt spitalore

ATSH/Në mbështetje të situatës së krijuar prej COVID-19, krahas spitaleve të vëna në dispozicion, në rikonstruksion është edhe një strukturë e katërt. Eugena Tomini, eksperte...

Operacioni humanitar në Tropojë/ Ndihma për 50 familje në nevojë në...

ATSH – I. Vata/- Bashkia Tropojë vazhdon operacionin e shpërndarjes së ndihmave për familjet në nevojë në Dragobi, Valbonë, Çerem dhe Rragam. Kryetari i bashkisë...

40 personel shëndetësor të shëruar/ Manastirliu: Mjeku Xhaxho fiton betejën me...

ATSH/ Mjeku i njohur reanimator Roland Xhaxho është shëruar nga infeksioni COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e...

Ambasada e SHBA: Rinis projekti i gjuhës angleze ligjore në Universitetin...

ATSH – I. Vata/- Ambasada e SHBA-së në Tiranë tha sot pas ndërprerjes për shkak të pandemisë COVID-19, rifilloi projekti i gjuhës angleze ligjore...

Shqipëria nis drejt Italisë një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh

/ATSH/ Një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh nga Shqipëria do të nisen sot drejt Italisë, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Manjola Rama, një...

Dasmë në kohë koronavirusi/ Çifti nga Shkodra martohet para kishës së...

Ndërkohë që shumica e dasmave po shtyhen për në verë dhe vjeshtë, një çift nga Shkodra nuk ka preferuar ta ndryshojë datën dhe është...

Një tjetër grup dërgohet nga Shqipëria në Itali për të luftuar...

Një tjetër grup mjekësh është nisur sot nga Shqipëria për në Itali me qëllim dhënien e ndihmës për përballimin e koronavirusit. Ky është kontigjenti i...

Rama jep një tjetër njoftim: Nga sot gati edhe lejet për…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga sot në portalin e-albania mund të merren leje edhe për daljet në arsye shëndetësore. “Ata, që lëvizin pa...

Hashim Thaçi probleme me shëndetin, shtrohet në spital

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas shqetësimeve të shfaqura nga gurët në veshkë, sot ka shkuar për një kontroll në Emergjencën e...

CoVid-19/ 22 raste të reja, shkon në 584 numri i të...

Shkon në 584 numri i të prekurve në vend nga covid-19. 22 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit, ndërsa ka shkuar...

Moti

Elbasan
light rain
8 ° C
8 °
8 °
87 %
2.6kmh
90 %
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
9 °
Mër
5 °
Enj
5 °

MË TË PËLQYERAT

Ngjarje e rëndë/ Rrjedhje gazi në një shkollë në “Don Bosko”, 4 nxënës në...

Sot , në një shkollë në rrugën “Don Bosko”, ka pasur rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, dhe si pasojë është bërë evakuimi i...

COVID-19 – Greqia rihap dyqanet

/ATSH-DPA/ – Dyqanet greke rihapën dyert për herë të parë këtë muaj, ndërsa vendi lehtësoi lockdown duke deklaruar edhe rënien e numrit të koronavirusit. Zëvendëskryeministri...

Rama skeptik për COVAX-in: Ja pse nuk e morëm menjëherë sasinë e vaksinave që...

Kryeministri Edi Rama ka folur për marrëveshjen e arritur nga qeveria me kompaninë Pfizer, e cila prodhon vaksina kundër koronavirusit. Ai u shpreh se Shqipëria...

Shpërndante kokainë në disa zona të Tiranës, prangonet “spaçatori” 40 vjeçar (EMRI – Çfarë...

Rigert Sinani, 40 vjeç, është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi shpërndante kokainë në doza të vogla në disa zona të kryeqytetit. Sipas Policisë, në...

Bien infektimet nga Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 292 raste të reja dhe 4 humbje...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të kujdesshëm me zbatimin e masave antiCOVID dhe ju njeh...
error: Përmbajtja është e mbrojtur.