Aktualitet

Dy turistë rrezikojnë mbytjen në ujerat rrëmbyeshëm të përroit të Zaranikës.

Mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit kanë rrezikuar jetën e tyre 2 turistë.  Ata kishim tentuar te kalonin ne anen tjeter të përroit,...

Elbasan/ Makina del nga rruga, përfundon në hekurudhë! Dy të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e kësaj të premte në qytetin e Elbasanit, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 2 persona. Gazetari i...

Mjeku në Spitalin e Elbasanit konfirmohet me Covid-19

Një mjek i Sanatoriumit, tanimë të tranferuar në Elbasan, mësohet se ka rezultuar pozitiv me COVID-19. mjeku P. M i përket stafit të Dispancerisë...

Skuadra “Shqiponja” në Elbasan/ Lleshaj: Angazhim të gjitha strukturave për të...

/ATSH-A. Fortuzi/-  Duke falënderuar grupin e deputetëve të Elbasanit të pranishëm në ceremoninë e prezantimit të skuadrës së re “Shqiponja” në këtë qark, ministri...

Rinisja e transportit publik bazuar në modelet europiane/ Lëvizja e automjeteve...

ATSH/- Me fillimin e muajit qershorit, në kuadër të masave lehtësuese të ndërmarra nga qeveria, pas izolimit të diktuar nga ekspertët e shëndetësisë për...

Cërriku po rrit një talent në portë, Vokli Laroshi në gjurmët...

Cërriku është qyteti i vogël i cili prodhon vazhdimisht portierë. Mjafton të themi Alban Hoxha, portieri kampion i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare, i...

Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Më 15 qershor, dyert e Greqisë do të hapen për turistët nga jashtë. Plani është që të fillojë me 19 vende me karakteristika të...

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend; Fieri...

Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit,...

Aksident në dalje të Tunelit të Elbasanit, 2 vajza humbin jetën.

Një aksident tragjik është shënuar mbrëmjen e sotme në dalje të tunelit të Elbasanit, ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 2 të tjera...

Shtimi i rasteve me koronavirus, Policia e Shtetit merr masa drastike:...

Rritja e shpejtë e të infektuarve me koronavirus nxit policinë e shtetit të intensifikojë masat për distancimin social, përdorimin e masave mbrojtëse dhe vetëkarantinimin...

Moti

Elbasan
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
93 %
2.6kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
Die
16 °

MË TË PËLQYERAT

SHIFRA TË FRIKSHME/ 3 viktima dhe mbi 280 raste të reja në 24 orët...

Shifra të frikshmë janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 3 persona kanë humbur jetën dhe 281 të tjerë kanë...

“Po ne që pimë cigare?!”, Rama kapet me komentuesit ‘në pikë të mëngjesit’ për...

Kryeministri Rama u ka kujtuar mëngjesin e sotëm qytetarëve se mbajtja e maskës tashmë është e detyrueshme, në çdo ambient të hapur dhe të...

Mbi 11 mijë raste të reja me Covid-19 në ditë, Italia ashpërson masat, Conte:...

Italia njofton masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19, pasi vendi ka regjistuar një numër të lartë të rasteve të reja të...

Ndizet debati nëse Twitteri po mbron apo ndërhyn në procesin zgjedhor në SHBA

Vendimi i kompanisë së medias sociale Twitter për të bllokuar përhapjen në platformën e saj të një artikulli për djalin e ish-nënpresidentit Joe Biden,...

Bashkia elbasan reagon per mirefunksionimin e inceneratorit

Nisur nga disa spekullime skandaloze politike dhe mediatike, në lidhje me funksionimin e Impiantit të Përpunimit të Mbetjeve Urbane në qytetin e Elbasanit, Bashkia...
error: Përmbajtja është e mbrojtur.