Aktualitet

MSHMS: 498 të infektuar dhe një humbje jete nga COVID-19 në...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se në 24 orët e fundit janë kryer 1412 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me...

Nju Jorku po fundoset? NYP: Peshon shumë, problem qiellgërvishëset!

Qyteti i Nju Jorkut, praktikisht po fundoset dhe kjo, për shkak se peshon shumë! Duke cituar gjeologë vendas, gazeta New York Post shkruan se mbi...

Shpallet Dëshmor i Atdheut/ Rama vizitë në familjen e Arjan Salës:...

ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në familjen e “Dëshmorit të Atdheut”, Arjan Sala, i cili humbi jetën në përpjekjen heroike...

Policia Rrugore aktivitet sensibilizues me nxënës të disa komunave në Tiranë

prag të vitit të ri shkollor, Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore Tiranë, në bashkëpunim me fondacionin “Fundjavë Ndryshe”, kanë ndërmarrë një nismë për sensibilizimin...

COVID-19/ Rama apel qytetarëve të përdorin maskën në mjediset e mbyllura

TIRANË, 17 korrik/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u bëri apel sot qytetarëve që të përdorin maskën kur hyjnë në ambiente të mbyllura, si masë...

Kushte më të mira për 260 fëmijë, rikonstruktohet shkolla 9-vjeçare në...

ATSH/ Shkolla 9-vjeçare në njësinë administrative Papër të Elbasanit po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, njëherësh drejtues politik i...

28 Nëntor, Shqipëria feston sot 110-vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Shqipëria sot feston 110– vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran...

Vranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sot

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët. Reshje do...

Aksident i rëndë/ Ndërron jetë 15-vjeçari, tre të plagosur! I mituri...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Plirëz të Poliçan me pasojë vdekjen e një 15- vjeçari. Viktima është Afisaldo Zylyftari, ndërsa janë plagosur...

Nikolla: Rasti i paraqitur nga AIDSSH tronditës, Kuvendi duhet të reagojëNikolla:...

ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot në një konferencë për shtyp në lidhje me letrën informuese nga ana e Autoritetit të Dosjeve,...

Sejko;Konkurrenca stimulon rritjen ekonomike efektet edhe në sektorin financiar

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko mori pjesë në takimin e organizuar nga AK me rastin e njëzetëvjetorit të...

Komisioni Evropian miraton planin për rritjen ekonomike në vendeve të Ballkanit

Në hijen e paketës së zgjerimit, të mërkurën në Bruksel, Komisioni Evropian (KE) ka miratuar planin ambicioz për rritje ekonomike në vendet e...

Buxheti 2024, shkurtohen me 9% fondet e bujqësisë, më pak financime për fermerët

Në buxhetin 2024, sektori i bujqësisë do të marrë të paktën 9% më pak financime se plani i këtij viti, i finalizuar në aktin...

Analiza e buxhetit 2024! Ekspertët: Duhet një paketë për të nxitur konsumin

Në projektbuxhetin e vitit të ardhshëm qeveria do të vijojë rritje ne pagave në administratën publike, një reformë që do t’i kushtojë taksapaguesve 39...

Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave

Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete gjatë një konference me FMN-në dhe Bankën e Shqipërisë...

Lëvizja e shtetasve në Shqipëri/ Instat publikon shifrat! Rritet numri i hyrje-daljeve krahasuar me...

Instituti Kombëtar i Statistikave ka publikuar të dhënat më të fundit për hyrjen dhe daljen e shtetasve shqiptarë apo atyre të huaj në/nga territori...

Moti i keq/ Disa akse ende po pastrohen! Në Kolonjë, tre banorë rrezikuan mbytjen

Gjatë orëve të natës dhe në mëngjes vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe reshje dëbore në Bogë-Theth, Tamarë-Vermosh, Cangonj-Bilisht dhe në Dardhë ku...

Moti i keq, pezullohet deri të hënën lundrimi i anijeve në Vlorë

Lundrimi i anijeve është pezulluar deri ditën e hënë në Vlorë për shkak të motit të keq që ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin. Dallgët...

Shpallja e Pavarësisë, Elbasani kujton 25 nëntorin

Me qytetet të veshura kuqezi dhe ceremoni festive, Shqipëria përkujton çdo vit Pavarësinë dhe Çlirimin. Por ndër vite këto ceremoni festive kanë ndryshuar deri diku...

Arti në zi. Zef Deda ka ndërruar jetë.

Zef Deda, Mjeshtri i humorit shkodran ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Prej kohësh Deda vuante nga një sëmundje e rëndë. Ndërkohë, djali i tij,...

“Corriere della Sera”: Spektakli i maleve të Shqipërisë në një foto

ATSH/ – Ka ditë që Shqipëria duket se është vetëm një hap larg Italisë, shkruan Claudio Tadicini për të përdtshmen italiane “Corriere della Sera”. Midis...

Prodhimi i pakët i ullirit! Në Mallakastër fabrikat e vajit po punojnë me kohë...

Prodhimi i ullirit në Mallakastër këtë vit ka rënë ndjeshëm. Kjo ka sjellë dhe reduktim të punës në fabrikat e vajit të cilat tashmë nuk...

Moti

Elbasan
overcast clouds
5.4 ° C
5.4 °
5.4 °
80 %
2kmh
89 %
Mar
12 °
Mër
11 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °