Aktualitet

U kap duke punuar në parcelën me 350 bimë kanabis, vihet...

Një 33-vjeçar nga Tirana është vënë në pranga pasi u kap duke punuar në një parcelë në fshatin Macukull të Matit, ku gjendeshin të...

Moti me kthjellime dhe vranësira/ Temperaturat shkojnë deri në 31 gradë

Sot vendi ynë do te ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e...

Siguria energjitike, Balluku: BE duhet të na mbështesë financiarisht

Bashkimi Europian duhet të  mbështesë financiarisht projektet për prodhimin e energjisë së gjelbër. Zv. kryeministrja njëherësh ministre e Energjisë, Belinda Balluku theksoi se siguria...

Tensionet në Kosovë, Begaj: Nuk i shërbejnë objektivit rajonal për integrimin...

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka reaguar për tensionet në Kosovë, duke theksuar se nuk i shërbejnë objektivit strategjik të rajonit për t’u integruar...

Ku të pushoni këtë verë? Mediat prestigjioze heqin paralele mes Shqipërisë...

Jemi zyrtarisht në stinën e verës dhe shumë prej jush me siguri keni nisur të planifikoni pushimet. Teksa po shfletoni “ofertat” për të vizituar plazhet...

30 mijë maturantë zhvillojnë sot provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Sot maturantët zhvillojnë provimin e dytë të Maturës Shtetërore, atë të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi do të nisë në orën 10:00 deri në orën...

Jep dorëheqjen nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku

Jorida Tabaku ka dhënë dorëheqjen si nënkryetare e Partisë Demokratike. Këtë lajm e ka dhënë në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe vendimi...

Temperatura të larta dhe stuhi shiu/ Si do jetë moti për...

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa në territorin shqiptar, duke sjellë mot të kthjellët dhe temperatura të larta...

Ishte larguar nga shtëpia, gjendet i pajetë një person Maliq

Maliq/Sot rreth orës 10:00, në fshatin Plasë, në rrugë, është gjetur i pajetë, pa shenje dhune në trup, shtetasi B. D., 63 vjeç, banues...

Sondazhi në Kukës/ Valë e re shqiptarësh me gomone drejt Anglisë

Suella Braverman ka paralajmëruar për një valë të re emigrantësh shqiptarë që kalojnë Kanalin këtë verë, pavarësisht goditjes së anijeve të vogla. Sekretarit të Brendshëm...

Fermerët “u shtuan” në 2022/ Skema e rimbursimit të naftës i nxiti të regjistrohen

Ekonomisë iu shtuan më shumë biznese të reja në vitin 2022. Sipas INSTAT, numri i ndërmarrjeve ekonomike të regjistruara u rrit me 5.6%, ndërsa më...

Rama: “Kala Festival” në Dhërmi, promovim turizmit dhe ekonomisë lokale

05/06/2023ATSH/ Në bregdetin e Dhërmiut vijojnë ditët e “Kala Festival”, ku të rinj shqiptarë e të huaj po shijojnë rivierën shqiptare. Kryeministri Edi Rama ndau...

Prodhimi i grurit, Balla apel kompanive shqiptare: Fokusohuni tek blerja e grurit vendas

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave të bujqve të cilët ankohen se nuk ka treg për grurin...

Sejko: Inflacioni do të kthehet në objektiv brenda vitit 2024

Guvernatori Sejko prezantoi sot raportin vjetor të Bankës së Shqipërisë për vitin 2022 në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave. Sejko tha se, “ekonomia shqiptare është...

Mbështetja nga IPARD, serra e prodhimit të fidanëve frutorë furnizon tregun vendas dhe të...

Në fshatin Kryeluzaj në Rrogozhinë, Agro Korani sh.p.k. është një tjetër sipërmarrje e suksesshme që me mbështetjen e programit IPARD II ka përmirësuar teknologjinë...

Klosi: PS përmirëson çdo ditë veten që t’i shërbejmë më mirë Shqipërisë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës, Blendi Klosi u shpreh sot në turin e mirënjohjes për rezultatin zgjedhor në Sarandë se,...

Një tjetër dron kuqezi mbi suksesin historik të Shqipërisë që kalon fazën e grupeve...

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve drejt fazës së eliminimit direkt. Kuqezinjtë...

Transformimi i Piramidës, Deutsche Welle promovon Tiranën si qytet model dhe modern

Shumë shpejt gjiganti mediatik botëror Deutsche Welle do të publikojë një reportazh kushtuar transformimit të shpejtë të Tiranës, si një qytet modern dhe model. DW...

Kroçera ”Seabourn Quest” me 444 turistë të huaj vizitoi Sarandën

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Me nisjen e sezonit turistik Saranda vijon të tërheqë një numër të lartë turistësh të huaj. Porti  i Sarandës bëri të ditur...

Rama ndan pamjet nga “Dumrea Ecopark”

ATSH/ Zona e Dumresë po orientohet gjithnjë e më shumë drejt turizmit të qëndrueshëm, si një turizëm që promovon resurset lokale duke respektuar njëkohësisht...

Kushi: Riorganizim i Akademisë së Studimeve Albanologjike, nuk plotëson kriteret për IAL

ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi informoi sot se Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për riorganizimin e Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA)...

Sulmohen gazetarët e Kosovës me sende të forta në Leposaviç

Gazetarët e mediave të ndryshme në Kosovë, janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviçit. Në një transmetim direkt të medieve,...

Moti

Elbasan
moderate rain
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
68 %
2.1kmh
71 %
Enj
24 °
Pre
27 °
Sht
25 °
Die
24 °
Hën
28 °