Aktualitet

Pasditja sjell stuhi breshëri në Qarqet, Elbasan, Berat dhe Gjirokastër

Sot do të vijoje ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike në territorin Shqiptar, duke sjellë mot të kthjellët...

Ndihmonte emigrantët e paligjshëm, arrestohet 36-vjeçari

Kapet dhe vihet në pranga një 36-vjeçar i shpallur në kërkim për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit. Në muajin mars, 36-vjeçari tentoi...

Ligji i ri për strehimin social, punonjësit e shtetit lehtësi për...

Ligji i ri për strehimin social ka marrë miratimin në komisione parlamentare. Në ndryshimet e propozuara kuvendit, ndër më të rëndësishmit është përfshirja e punonjësve...

Rama: Spitali i i ri i Sëmundjeve të Brendshme te Trauma...

Spitali i Ri i Sëmundjeve të Brendshme, tjetër investim i ri, hap dyert pas pak ditësh. Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se ky investim...

Protestat e serbëve vazhdojnë, liderët evropianë diskutojnë sot për Kosovën

Ka nisur për të katërtën ditë radhazi protesta e serbëve në veri të Kosovës. Dhjetëra protestues janë mbledhur para komunës së Zveçanit dhe Leposaviq,...

Rama takon Macron, diskutim mbi rajonin në sfondin e konfliktit në...

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Takimi u mbajt në kuadër të aktivitetit mbi Ballkanin “Open Roads: Balkans...

“Hëna luleshtrydhe” e qershorit, trupi qiellor i afrohet tokës

Nëse doni të shikoni hënën e parë të plotë për këtë vit, atëherë mbajini sytë drejt qiellit këto dy ditë. Ashtu siç do vit Hëna...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për...

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit. Përveç...

Mbyti nënën me plastmas/ Publikohet fotoja e Albi Muhollarit, student ekselent...

Fotoja e Albi Muhollarit, 24-vjeçarit shqiptar që mbyti nënë e tij me plastmas pak ditë pasi ishte kthyer nga Amerika, është publikuar. I riu ekselent...

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet banesa! Nënë e bir shpëtojnë pa...

Një banesë është shkrumbuar nga flakët mëngjesin e kësaj të diele në fshatin Babicë të Vlorës. Ngjarja ndodhi rreth orës 8:20 për shkak të rrjedhjes...

Fermerët “u shtuan” në 2022/ Skema e rimbursimit të naftës i nxiti të regjistrohen

Ekonomisë iu shtuan më shumë biznese të reja në vitin 2022. Sipas INSTAT, numri i ndërmarrjeve ekonomike të regjistruara u rrit me 5.6%, ndërsa më...

Rama: “Kala Festival” në Dhërmi, promovim turizmit dhe ekonomisë lokale

05/06/2023ATSH/ Në bregdetin e Dhërmiut vijojnë ditët e “Kala Festival”, ku të rinj shqiptarë e të huaj po shijojnë rivierën shqiptare. Kryeministri Edi Rama ndau...

Prodhimi i grurit, Balla apel kompanive shqiptare: Fokusohuni tek blerja e grurit vendas

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave të bujqve të cilët ankohen se nuk ka treg për grurin...

Sejko: Inflacioni do të kthehet në objektiv brenda vitit 2024

Guvernatori Sejko prezantoi sot raportin vjetor të Bankës së Shqipërisë për vitin 2022 në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave. Sejko tha se, “ekonomia shqiptare është...

Mbështetja nga IPARD, serra e prodhimit të fidanëve frutorë furnizon tregun vendas dhe të...

Në fshatin Kryeluzaj në Rrogozhinë, Agro Korani sh.p.k. është një tjetër sipërmarrje e suksesshme që me mbështetjen e programit IPARD II ka përmirësuar teknologjinë...

Klosi: PS përmirëson çdo ditë veten që t’i shërbejmë më mirë Shqipërisë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës, Blendi Klosi u shpreh sot në turin e mirënjohjes për rezultatin zgjedhor në Sarandë se,...

Një tjetër dron kuqezi mbi suksesin historik të Shqipërisë që kalon fazën e grupeve...

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve drejt fazës së eliminimit direkt. Kuqezinjtë...

Transformimi i Piramidës, Deutsche Welle promovon Tiranën si qytet model dhe modern

Shumë shpejt gjiganti mediatik botëror Deutsche Welle do të publikojë një reportazh kushtuar transformimit të shpejtë të Tiranës, si një qytet modern dhe model. DW...

Kroçera ”Seabourn Quest” me 444 turistë të huaj vizitoi Sarandën

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Me nisjen e sezonit turistik Saranda vijon të tërheqë një numër të lartë turistësh të huaj. Porti  i Sarandës bëri të ditur...

Rama ndan pamjet nga “Dumrea Ecopark”

ATSH/ Zona e Dumresë po orientohet gjithnjë e më shumë drejt turizmit të qëndrueshëm, si një turizëm që promovon resurset lokale duke respektuar njëkohësisht...

Kushi: Riorganizim i Akademisë së Studimeve Albanologjike, nuk plotëson kriteret për IAL

ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi informoi sot se Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për riorganizimin e Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA)...

Sulmohen gazetarët e Kosovës me sende të forta në Leposaviç

Gazetarët e mediave të ndryshme në Kosovë, janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviçit. Në një transmetim direkt të medieve,...

Moti

Elbasan
moderate rain
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
68 %
2.1kmh
71 %
Enj
24 °
Pre
27 °
Sht
25 °
Die
24 °
Hën
28 °