Cërrik- Një ngjarje e rëndë është shënuar në Cërrik, ku në banesën e I.Z ka shpërthyer në flakë gazi i rrjedhur nga një bombol gazi. Si pasojë e shpërthimit ka marrë flakë banesa e cila është djegur plotësisht.

Si pasojë e flakëve kanë mbetur të plagosur pronari i banesës dhe mbesa e tij shtetasja K.Z., 18 vjeçe, të cilët janë transportuar në Spital për ndihëm mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 21:00, në fshatin Selitë, Cërrik, në banesën e shtetasit I.Z., 81 vjeç, ka plasur një bombul gazi dhe për pasojë banesa ka marrë flakë dhe është djegur plotësishtë si dhe janë lënduar në trup pronari i banesës dhe mbesa e tij shtetasja K.Z., 18 vjeçe, të cilët janë transportuar në Spital për ndihëm mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top Channel