Deri në pasdite, këtë të shtunë sipas Meteoalb, mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas herëshme në të gjithë territorin shqiptar.

Por mbrëmja dhe kryesisht nata sjellë fuqizim të vranësirave dhe reshje në zonat bregdetare, kryesisht Jug-Jugperëndim. Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rriten mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 13°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fort në det me shpejtësi deri 55-60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5-6 ballë.