Future Nostalgia” është albumi i parë i këngëtares Dua Lipa që ka arritur të pozicionet në vendin e parë në top listën britanike, UK Top 40.

Dua Lipa ka arritur të bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar.

Dua nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se albumi i saj i ri “Future Nostalgia” është tashmë në pozitën e parë në Britaninë e Madhe, dhe ka plot tri këngë nga ky album që janë në listën zyrtare të top 10 këngëve më të mira të momentit.

Gazeta Express