Ballkani Juglindor vazhdon të ifluencohet nga masat ajrore nga Afrika të cilat po mbajnë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosove.

E premte dt 28 Gusht 2020 moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NWme shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në vlerat e mesditës.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/31°C

Zonat e ulëta  14/35°C

Zonat bregdetare 18/34°C

E Enjte dt 27 Gusht 2020

Kosova për ditën e Enjte dt 27 Gusht 2020 moti do të jetë me kthjellime vranësira të pasuara të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 14°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 29°C -30°C gradë Celcius.

E Premte dt 28 Gusht 2020

E Premte dt 28 Gusht 2020 moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NWme shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  15/33°C

Zonat e ulëta  16/37°C

Zonat bregdetare 19/34°C

Meteorologe:Rezarta Xhakollari

rtvsh