Një ngjarje e pazakontë kë ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kosovë, ku motër e vëlla kanë dhunuar dhe kanë bërë për spital motrën tjetër.

Mediat kosovare bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e dje në Rahovec.

 

Viktma ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti së bashku me motrën e tij  të dyshuarën femër kosovare kanë sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare –motrën e tyre. Viktima ka pranuar tretman mjekëso. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje,” njofton policia.