Ministrja socialiste Elisa spiropali ka deklaruar në emisionin “Bardh a Zi” se i qëndron deklaratës së saj se kryeministri Edi Rama është si Skënderbeu.

Sipas saj, Rama është i vetmi njeri që di të ndërtojë qytete, mjafton të shihet si ajnë transformuar Vlora dhe Korça.

“Nëse ka një njeri dhe një forcë politike që di të bëjë qytet janë Edi Rama dhe Partia Socialiste. Shkoni shikoni Vlorën dhe Korçën”, tha Spiropali.

Aulon Kalaja: I qëndron deklaratës së Rama është si Skëndërbeu

Spiropali: Patjetër.