Lajme të mira vijnë nga parashikimi i motit sa i përket fundjavës.

I ndikuar nga kushte atmosferike të qëndrueshme, moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira të pakta kalimatre.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-4m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.newsbomb

123706330_1049754742130531_3058642127434688510_n.jpg