Ushtarët ukrainas në vijën e frontit pranë qytetit lindor të Bakhmut u fotografuan duke lëvizur përgjatë pozicioneve të llogoreve pranë qytetit dhe duke hipur në tanke. Më herët, shefi i Grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin njoftoi se mercenarët kishin filluar të tërhiqen nga qyteti dhe t’i dorëzoheshin ushtrisë ruse.

Qyteti i rrënuar është në qendër të një beteje të gjatë dhe të përgjakshme. Luftimet e ashpra po vazhdojnë brenda Bakhmutit, disa ditë pasi Rusia tha se e pushtoi plotësisht qytetin

Top Channel