Moti ditën e sotme do të jetë i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje të dobëta. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan, dhe lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet e tjera.

TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 9 / 20 °C në vendet e ulëta: 9 / 23 °C në vendet malore: 7 / 19 °C ERA Era pritet të fryjë e leht deri mesatare

NEWSBOMB