Aksident me pasojë një person të plagosur rëndë është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në unazën jugore të Elbasanit afër fshatit Mengël, ku një motoçikletë është përplasur me një motor policie. Nga aksidenti ka pësuar dëmtime të rënda drejtuesi i motorit i cili nderroi jete ne spital, pasi nuk mundi ti mbijetonte plageve te marra.

Njoftimi I policies Elbasan:

Në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, është përplasur mjeti i policisë me një  motoçikletë dhe për  pasojë është plagosur drejtuesi i motoçikletës shtetasi K.M.,  65 vjeç, banues në  Elbasan,  i cili ndëroi jetë në Spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.