Viron Toska, trajneri i ekipit të basketbollit për femra “Flamurtari’” ndërron jetë nga Covid-19.

Lajmin për ndarjen nga jeta të Toskës e jep gazetari vlonjat Enrik Mehmeti. “Ndahet nga jeta për shkak të Covid-19 Viron Toska ,i cili ka drejtuar ekipin e basketbollit dhe Pallatin e sportit në Vlorë”, shkruan ai.

Prej më shumë se një dekade, Toska ka drejtuar ekipin e basketbollit për femra të Flamurtarit, ekip me të cilin e ka shpallur 15 herë kampion.