TIRANE, 16 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime në pasdite.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug dhe lindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim me shpejtësi 1-10 m/s. Deti parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/30 Re diell
Kukës 19/30 Shi diell
Lezhë 19/30 Re diell
Dibër 17/28 Shi diell
Durrës 21/30 Re diell
Tiranë 21/30 Re diell
Elbasan 19/31 shi diell
Berat 16/31 Shi diell
Vlorë 19/29 Re diell
Korçë 16/26 diell shi
Gjirokastër 16/31 diell shi
Sarandë 18/28 Re diell

 

ATSH