ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimesh.

Në mbrëmje në jug e juglindje do të ketë reshje shiu të përkohshme me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë, ndërsa në detin Jon 4-5 ballë.

Shtim i dallgëzimit në brigjet e Jonit kryesisht në mbrëmje.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/34 diell re
Kukës 16/28 diell re
Lezhë 22/33 diell re
Dibër 16/28 diell re
Durrës 22/33 diell re
Tiranë 23/34 diell re
Elbasan 24/33 diell re
Berat 17/34 diell re
Vlorë 19/32 diell re
Korçë 15/25 diell shi
Gjirokastër 14/33 diell shi
Sarandë 19/31 diell re