TIRANE, 15 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim me shpejtësi 1-10m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/31 diell re
Kukës 16/30 diell re
Lezhë 19/32 diell re
Dibër 15/29 diell re
Durrës 19/31 diell re
Tiranë 19/34 diell re
Elbasan 18/34 diell re
Berat 16/34 diell re
Vlorë 18/30 diell re
Korçë 15/27 diell shi
Gjirokastër 15/34 diell shi
Sarandë 16/30 diell shi

                  

ATSH