TIRANE, 17 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare. Në mesditë dhe pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu përgjatë relieveve malore dhe në alpe.

Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash të shkurtra në këto zona. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/33 re diell
Kukës 16/30 re shi diell
Lezhë 18/32 re diell
Dibër 13/29 re shi diell
Durrës 20/32 re diell
Tiranë 20/33 re diell
Elbasan 19/32 re shi diell
Berat 15/33 re shi diell
Vlorë 20/30 re diell
Korçë 13/26 re shi diell
Gjirokastër 14/33 re shi diell
Sarandë 15/31 re diell

                  

ATSH