/ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare në relievet e larta malore. Era do të fryjë me drejtim nga verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulta pranë tyre dhe zonat luginore era do të fryjë me shpejtësi dhe intensive deri në 20-25 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/32 Diell
Kukës 16/27 Diell
Lezhë 19/31 Diell
Dibër 14/27 Diell
Durrës 20/32 Diell
Tiranë 19/33 Diell
Elbasan 16/34 Diell
Berat 15/33 Diell
Vlorë 18/32 Diell
Korçë 14/26 Diell
Gjirokastër 14/33 Diell
Sarandë 17/30 Diell

                  

/e.m/