Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare, njofton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Mëngjeset dhe mbrëmja do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.

124033681_1051457421960263_6641167822690588434_o.png