Dita e sotme do jetë me mot të mirë dhe të favorshëm për ju që jeni me pushime.

Kushtet atmosferike janë të favorshme si për pushime në bregdet ashtu edhe në mal.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era nga Veriperëndimi-Verilindja 1-10m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitojë shpejtësi deri në 20m/s, bën me dije Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.newsbomb