Drejtuesi i një motori mbeti i plagosur rëndë në aksin Elbasan-Librazhd ndërsa u përplas me një makinë policia. Aksidenti ka ndodhur në Labinot.
Dyshohet se drejtuesi i motorit ka humbur kontrollin e mjetit për shkak të lagështirës në rrugë dhe është përplasur me makinën.
Ai është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.
Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit.