Aktualitet

719 qytetarë të gjobitur/ Paqartësi për orarin e ri, nisja për...

Urdhri i Ministrisë se Shëndetësisë, për zgjatjen e fashës për lëvizje nga ora 5 e mëngjesit deri në orën 17:30, ka shkaktuar paqartësi tek...

Dyshime për një tjetër viktimë të Covid-19, reagon Ministria e Shëndetësisë...

Përmes një deklarate, Ministria e Shëndetësisë sqaron se nuk ka viktimë si pasojë e COVID19 në spitalin Infektiv, ndryshe nga çfarë u pandeh në...

Zbutet dënimi për përhapjen e sëmundjeve infektive, nga 10 vjet në...

Është vendosur zbutja e dënimeve të parashikuara në Kodin Penal të propozuara nga maxhoranca dhe që pritet të kalojnë në votim më 16 prill...

Çesk Millja dorëzon detyrën/ Ish prefekti i Shkodrës: Nuk është kohë...

Ish prefekti i Shkodrës, Ceks Milljam, në një deklaratë për mediat të dhënë ditën e sotme jashtë ambienteve të Prefekturës ka folur për herë...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shërohen 4 mjekë dhe infermierë, mes...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se dr....

Paketat e mbështetjes financiare/ Në total ndihmohen drejtpërdrejt më shumë se...

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “pas publikimit të paketës së zgjeruar të mbështetjes për 176 mijë familje, bashkë me familjet që u përfshinë...

Puna në të zezë/ Rama: Kush denoncon merr shpërblim!

Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij me qytetarët për paketën e zgjeruar, foli edhe për një shqetësim që kanë qytetarët që punojnë në...

Shërohen 4 mjekë dhe infermierë nga COVID-19/ Brataj e Koraqi mposhtin...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë të shërimit të 4 mjekëve të prekur nga COVID-19, mes tyre...

Rasti i parë në vend/ 71-vjeçarja del nga intubimi

Një grua 71-vjeçare që rezultoi me Covid-19, pas dy javësh ka dalë nga intubimi. 71-vjeçarja është mbajtur dy javë me frymëmarrje të drejtuar në spitalin....

Nuk respektuan fashën e orarit/ U gjobitën 33 drejtues mjetesh, 719...

Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit, ka gjobitur 33 drejtues mjetesh, 719 shtetas dhe 19 administratorë biznesesh, të cilët u kapën në...

Moti

Elbasan
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
93 %
2.6kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
Die
16 °

MË TË PËLQYERAT

Filmohet momenti kur vrima e zezë gjigande gëlltit yllin hapësinor

Me anë të vigjilencës konstante dhe pak fat, astronomët kanë arritur të kapin me të dhënat më të sakta ndonjëherë, momentin kur një vrimë...

Macron: Kompromis për zhbllokimin e buxhetit dhe planit të rimëkëmbjes

Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri thirrje sot për një frymë kompromisi me qëllim zhbllokimin e negociatave për buxhetin europian dhe planin e rimëkëmbjes, pas...

Bashkia elbasan reagon per mirefunksionimin e inceneratorit

Nisur nga disa spekullime skandaloze politike dhe mediatike, në lidhje me funksionimin e Impiantit të Përpunimit të Mbetjeve Urbane në qytetin e Elbasanit, Bashkia...

ELBASAN, PREFEKTI MBLEDH DREJTORËT “KORREKTËSI NË SHËRBIMIN NDAJ QYTETARËVE”

Prefekti i qarkut të Elbasanit, Klevis Xhoxhi, ka zhvilluar ditën e sotme një takim pune me disa prej drejtorëve të institucioneve më të rëndësishëm...

Rama për median polake: Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve!

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Business Insider Polonia”, ku ka folur shkurt për ekonominë e vendit dhe pandeminë e koronavirusit. Rama është...
error: Përmbajtja është e mbrojtur.