Ne nje postim ne faqen zyrtare ne rrjetin social Facebook, kryebashkiaku Gledian Llatja ka njoftuar se nga neser tregu kryesor agroushqimor ne Elbasan do te jete i hapur per t’iu sherbyer qytetarëve.

Postimi i plotë:

📌Nga nesër të gjithë banorët e bashkisë #Elbasan në fashat orare 07:00 – 15:00 do të blejnë me rregulla të reja në Tregun Qëndror të Fruta-Perimeve. 🍅🍋

👏Faleminderit Punët Publike – ASHP – Bashkia Elbasan që në fare pak kohë vuri në funksion të plotë të qytetarëve një ambient totalisht të sigurtë, me sinjalistikë të re, distancë sigurie dhe tunel higjenizues dezinfektimi. 🧼💨

🔴Për ne objektivi kryesor është SHËNDETI juaj prandaj padyshim që Policia Bashkiake, Policia e Shtetit dhe Forcat e Armatosura do të monitorojnë nga afër respektimin e rregullave strikte. FORCA!💪

#Bashkë #DoiaDalim🇦🇱🤝

Elbasaninews. tv