Nje automjet eshte perfshire nga flakët pak minuta me pare prane postes qendrore.
Drejtuesi i mjetit ka tentuar qe ta ndezi por makina ka shperthyer ne flake fatmiresisht pa i shkaktuar lendime.

Eshte dashur nderhyrja e forcave zjarrefikse per te bere te mundur venien nen kontroll te flakëve.
Po ashtu ne vendngjarje ndodhen edhe forcat e rendit per te hetuar dhe zbardhur ngjarjen.

Elbasaninews.tv