Dashi

Forca e karakterit tuaj, vetëbesimi dhe krenaria do ju mbajnë gjallë në çdo situatë të vështirë. Përfshihuni në muhabetet e familjes suaj dhe dëgjoni me kujdes kërkesat e të dashurit tuaj. Në mbrëmje kushtojini rëndësi relaksimit, muzikës dhe një filmi të mirë.

Demi

Hëna në fushën e tretë thekson dëshirën për ndryshim në sferën profesionale apo emocionale, ose në shtëpi. Nuk jeni përballur me pengesa të rrezikshme sepse yjet janë në anën tuaj. Në sektorin sentimental dashuria dhe seksi janë në krye të mendimeve tuaja.

Binjakët

Jini të kujdesshëm, mos merrni përsipër përgjegjësi më shumë se sa duhet. Yjet dëshirojnë që ju të tregoheni sa më shumë diplomatik dhe të keni ide të qarta në atë gjë që bëni. Kujdes me paratë që shpenzoni, ato mund të jenë të tepërta në raport me të ardhurat.

Gaforrja

Hëna në shenjë ju bën të keni një humor të mirë dhe dëshirë për kontakte njerëzore, disponueshmëria do të jetë karta juaja kryesore në marrëdhëniet shoqërore. Një projekt për tu kultivuar, për tu përsosur, pasi ta keni vlerësuar me kujdes atë me personat përgjegjës. E çuditshme por e vërtetë, nuk do keni asnjë ankesë për partnerin tuaj sot.

Luani

Një ditë pak e errët. Ndoshta është çështje lodhjeje ose mbase janë angazhimet e tepërta që ju konsumojnë. Është e gabuar të mbash gjithçka brenda, flisni për problemet tuaja pa frikë dhe tregoni dobësitë që keni.

Virgjëresha

Çdo gjë do jetë mjaft argëtuese ditën e sotme, nuk do mërziteni as nga trafiku sot. Do jeni të qeshur dhe pozitivë. Në fushën emocionale, yjet do bëjnë të ndodhë diçka e veçantë me ju. Do mbizotëroja fryma e risisë dhe butësia si çift.

Peshorja

Qëndroni sa më të qetë ditën e sotme. Forconi sistemin tuaj imunitar duke zgjedhur trajtime natyrale: hekuri dhe magnezi janë të përshtatshme për sezonin. Praktikimi i saunës është i dobishëm për sistemin e frymëmarrjes, por gjithashtu një burim i shkëlqyer i mirëqenies dhe relaksimit për ata që nuk kanë ankesa.

Akrepi

Një ditë e gëzuar dhe stimuluese ju pret, plot qëllime konstruktive që ju vendosin në një humor të mirë: personaliteti juaj do bëjë përshtypje tek të tjerët dhe do t’ju vendosë në qendër të vëmendjes. Mund të vijë një mundësi ose një takimi i shumëpritur profesional që mund të ndryshojë jetën tuaj.

Shigjetari

Sapo të mbarojë ndikimi i Hënës negative në mesjavë ju do filloni të vraponi e t’i kushtoni rëndësi çështeve praktike. Në frontin ekonomik, gjërat do përmirësohen vetëm nëse do lini në shtëpi kartën e bankës. Përpiquni të kuptoni se çfarë ju mërzit dhe forconi lidhjen me partnerin tuaj.

Bricjapi

Do jeni në formë të shkëlqyer si gjithmonë por duht të bëni kujdes me Hënën në Gaforre e cila kundërshton shenjën tuaj deri nesër në mëngjes. Nervozizmi mund të rritet në një moment, por përpiquni të duroni pengesat, kontrollet dhe kufizimet. Ofroni ndihmën tuaj dikujt në nevojë. Në çift, ka ardhur koha për të sqaruar një keqkuptim.

Ujori

Ditë e qetë, e shoqëruar nga një qiell i pastër dhe një axhendë plot angazhime. Në përpiquni të mbani veten fleksibël sa të përshtateni me çdo realitet të ri. Jeta në dashuri është e shkëlqyeshme, si emocionale ashtu edhe mendërisht. Kërkoni një dietë, do t’ju bëjë mirë të hiqni pak kg dhe të pastroni tërë organizmin.

Peshqit

Një hënë e bukur sot për sferën tuaj private dhe për dashurinë. Nëse keni një marrëdhënie serioze, mund të bëni diçka për të rikthyer dritën dhe impulset e së kaluarës në jetën tuaj emocionale. Qielli sipër jush do t’ju ndihmojë të vendosni imagjinatën tuaj në lëvizje dhe të rikrijoni atmosferën që ju magjeps më shumë, veçanërisht nëse keni lindur në Mars.

/Ora News.tv/