Dashi

Një diskutim serioz nuk mund të shmanget. Ajo që mund të të befasojë është se sa shumë njerëz do pajtohen me ju. Atje ku keni pritur kundërshtime, do të ketë mbështetje. Ndarja e mendimeve tuaja për të ardhmen do të jetë e frytshme pasi do të bini dakord për marrëveshjet. Ju mund të sillni ide të reja.

Demi

Një këshillë që ju jepet nga një fqinj do të jetë e dobishme kur duhet të flisni me dikë për një ngjarje që ka ndodhur së fundmi. Ju nuk do të merreni me thashetheme, por do të bëni çmos për të mbledhur informacion të besueshëm. Refuzoni dikë që ju kërkon para borxh. Nuk ka gjasa që t’jua kthejnë.

Binjakët

Dikush afër jush është gati të pranojë se ka bërë një gabim të madh. Do të jetë bukur të kaloni kohë me aktivitetet argëtuese. Nëse merrni disa para shtesë, paguani ndonjë faturë të papaguar, përpara se të bëni një blerje luksoze.

Gaforrja

Një mik apo fqinj do të hezitojë të kërkojë një favor. Ju keni qenë gjithmonë intuitiv dhe kur ndjeni se ata kanë nevojë për diçka, pyesni nëse mund t`i ndihmoni. Të jesh në gjendje të ndihmosh dikë që nuk po ndihet mirë do të të bëjë të ndihesh mirë. Do të vini re një ndryshim të menjëhershëm, kur të kuptoni se sa mirënjohës janë për ndihmën tuaj.

Luani

Nëse keni nevojë për mbështetje për një sipërmarrje të vlefshme, organizoni një mbledhje fondesh. Kërkojuni miqve ndihmë. Sigurohuni që të ftoni këdo që ka të ngjarë t’ju bashkohet në përkrahjen e nevojave të anëtarëve të komunitetit tuaj. Gjithçka varet nga ju që të merrni iniciativën. Do të arrini ide të shkëlqyera gjatë rrugës.

Virgjëresha

Shefi juaj do t’ju vërë përpara një zgjedhje dhe do ju japë kohën e duhur përpara se të jepni një përgjigje. Në fund të fundit çfarëdo që të vendosni të bëni, vendimi duhet të jetë i juaji. Nëse nuk jeni të sigurt që mund të përmbushni një detyrë të vështirë, merrni parasysh arritjet tuaja. Ju keni aftësi të vlefshme; mos e nënvlerësoni veten.

Peshorja

Pastrimi i ambientit tuaj dhe marrja përsipër e detyrave të jashtëzakonshme mund të jetë terapeutike. Shikoni shtëpinë dhe kontrolloni pajisjet që kanë nevojë për riparim ose zëvendësim. Nëse gjeni disa para, që i keni lënë mënjanë disa kohë më parë, sigurohuni që t’i shpenzoni me mençuri. Ka ardhur koha të bëni diçka që e doni.

Akrepi

Përpiquni të ekuilibroni jetën tuaj. Nëse derdhni tërë energjinë në punën tuaj, ndryshojeni këtë zakon. Thuaji jo kërkesës për të marrë më shumë përgjegjësi. Ndërtoni një distancë midis punës tuaj dhe jetës familjare. Ju nuk duhet të merrni më shumë sesa mund të bëni.

Shigjetari

Marrëdhëniet familjare po pësojnë disa ndryshime. Një i afërm i moshuar po pret shumë nga ju. Ndjekja e nevojave të tyre nuk është problem, por ju e dini se do të vijë një kohë kur do të duhet të kërkoni ndihmë. Një ngjarje në grup dhe kalimi i kohës me njerëz të gëzuar do të sjellë kënaqësi.

Bricjapi

Ju dhe një mik i ngushtë i juaj nuk ndani të njejtin mendim për shumë çështje. Ju nuk e keni idenë se ku do t’ju çojë kjo rrugë, por vazhdoni t’i tregoni vetes se marrëdhënia juaj mund të mbijetojë gjatë nëse kjo është ajo që dëshironi të dy.

Ujori

Pavarësisht nëse po kërkoni fonde për një projekt personal ose një ngjarje bamirësie, do të frymëzoni shumë besim tek të tjerët. Kuptoni se performanca juaj po monitorohet. Ju keni një forcë të madhe dhe njerëzit e admirojnë stilin tuaj. Puna vullnetare do të hapë zemrën tuaj në një mënyrë më kuptimplotë.

Peshqit

Po bëhen plane për udhëtimet e ardhshme. Ju jeni gati për të shijuar një udhëtim. Një mik po kërkon të marrë hua disa para, por nëse akoma nuk kanë paguar një hua të mëparshme, mos u tregoni shumë i gatshëm për të ofruar ndihmën tuaj.

 

tiranapost.al