Dashi
Kaloni kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Në fillim të ditës, mund të pësonim humbje financiare. Pranoni gabimet tuaja dhe pajtohuni me partnerin/partneren tuaj. Shefi juaj do të jetë në humor të mirë dhe kjo do të krijojë nje atmosfere të mirë në punë.
Demi
Ditë e mirë për të dhënë dhe marrë dhurata nga ata që doni. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Përpjekjet për të përmirësuar jetën në çift, do të japin rezultate më të mira se sa pritej sot.
Binjakët
Përfshiheni veten në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Anëtarët e familjes do të kujdesen për disa nga përgjegjësitë tuaja sot. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe premtojnë rezultate të mira
Gaforrja
Merrni pak kohë për veten tuaj, për t’u çlodhur dhe argëtuar. Investimet e reja duhet të shmangen sot. Romanca do të dominojë mendimet tuaja, ndërsa bëni plane për t’u takuar me personin e zemrës tuaj.
Luani
Problemet financiare në jetën tuaj do të jenë burim tensioni për ju. Duhet të konsultoheni me një të njeri të besuar. Probleme duket se po krijohen edhe në shtëpi, prandaj kujdesuni për ato që thoni. Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja dhe mos zbuloni motivet para se të arrini suksesin.
Virgjëresha
Mos u tregoni të ashpër me partnerin/partneren, përndryshe paqja dhe harmonia në marrëdhënien tuaj do të prishet. Nuk do të jeni energjik në vendin e punës, për shkak të disa çështjeve të lidhura me familjen. Do të përdorni kohën e lirë për të përfunduar detyrat e lëna pezull.
Peshorja
Mos lejoni që problemet të ndikojnë në qetësinë tuaj shpirtërore. Bëni më të mirën tuaj për ta shmangur këtë, pasi shumë ankth dhe shqetësim mund të ndikojë në shëndetin tuaj. Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin tuaj.
Akrepi

Detyrimet e prapambetura më në fund do të përmbushen. Pavarësisht se jeni të mbingarkuar me punë, ju do të jeni energjikë. Jeta juaj në çift nuk është argëtuese këto ditë. Flisni me partnerin dhe planifikoni diçka interesante.
Shigjetari
Eksploroni mundësi të reja investimi që vijnë në rrugën tuaj sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve. Një ndryshim mendimi mund të çojë në një grindje mes jush dhe partnerit tuaj.
Bricjapi
Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Fëmijët mund t’ju shqetësojnë për shkak të mungesës së interesit për studime. Ndërhyrja e të huajve do të sjellë shqetësime në jetën tuaj martesore.
Ujori
Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor të mirë. Do të jeni energjikë dhe të motivuar në punë, nga fillimi i ditës deri në fund të saj. Mungesa e kohës së mjaftueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen, ka tendencë t’ju mërzisë.
Peshqit
Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre, ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Do të takoni një mik të dashur dhe mirëkuptues. Do të jetë një ditë e bukur për marrëdhënien në cift.