Prej afro dy muajsh futbolli në vend është i pezulluar për shkak të Covid-19 dhe ende nuk ka një datë të saktë se kur do të ristarojë.

Në Europë janë të dyzuar, ku disa shtete e kanë mbyllur përfundimisht sezonin, ndërsa shtete të tjera po rihapen gradualisht. Në Shqipëri është një tjetër situatë, nuk dihet nëse do të rinisë sezoni apo do të mbyllet.

Trajneri i Elbasanit, Shkëlqim Lleshanaku tregon periudhën dy mujore pa stërvitje dhe futboll që ka ndodhur në klubin verdheblu. Sinkron Shkëlqim Lleshanaku Trajner i FK Elbasani Në lidhje me skenarët e mundshëm të kampionatit, Lleshanaku është i gatshëm që skuadra që ai drejton të pranojë çdo verdikt që do të jepet nga institucionet.

Elbasani Duket se pandemia e koronavirust do të ketë një ndimim të madh në futbollin shqiptar dhe atë ndërkombëtar, sidomos në aspektin ekonomik, ku dëmet llogariten në miliarda dollarë.

Elbasaninews.tv