E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Elbasan Arena. Laçi i ka shkuar shumë pranë kualifikimit, por dy golat në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva e kanë eliminuar nga Europa League.

Në ndeshjen e humbur 1-2 të parët kaluan në avantazh kurbinasit të cilët në pjesën e dytë realizuan me Nuabueze. Ky rezultat do të qëndronte në fuqi deri në minutën e 91, kur Hapoel fillimisht barazoi dhe me pas përmbysi. Goli i dytë u realizua në minutën e 94.

Ky është sezoni i dytë radhazi që Laçi eliminohet në Europa League nga Hapoel Beer Sheva.