Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta në të gjithë territorin e vendit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta në qarkun e Korçës dhe Beratit, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje lokale të dobëta.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 31°C

në vendet e ulëta: 21/ 35°C

në vendet malore: 14 / 27°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

newsbomb

117598200_1764859343667904_2481492317542809656_o.jpg