Aksidentohet rrugës makina Një aksident ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në Elbasan ku si pasojë janë plagosur 3 persona.Ngjarja ka ndodhur në aksin Elbasan-Librazhd në afërsi të vendit të njohur si Ura e Lizës ku drejtuesi i mjetit gjatë një momenti pakujdesie ka humbur drejtimin e dhe ka dal nga rruga. Drejtuesi i mjetit ka qënë duke dërguar një familje në spitalin e Elbasanit pasi ky i fundit kishte pësuar një aksident në shtëpi dhe po transportohej me urgjencë në spital . Dyshohet se për shkak të humbejs së vëmendjes drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar anës rrugës.Me marrjen e ndihmës mjeksore të gjithë janë jashtë rrezikut për jetën .Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.