Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Në zonat malore pritet të ketë edhe reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06ºC në 21ºC, në zonat e ulëta nga 11ºC në 28ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 29ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor- Jugperëndimor ndrësa forca e valëzimit në det 4 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 20ºC dhe në zonat e ulëta nga 11ºC në 24ºC.