Situata e zjarreve në Shqipëri është mjaft e rëndë. Përveç malësisë së Mirditës zjarret kanë përfshirë edhe pyjet në Krujë dhe Elbasan.

🔴SITUATA ME ZJARRET NË ELBASAN

Rreth orës 12 të ditës së sotme morëm një sinjalizim për aktivizimin e një vatre zjarri në kodrat e ullishtës së Elbasanit.⛰🔥

Menjëherë ekipi i zjarrfikëses dhe emergjencave civile prej disa orësh po luftojnë  me flakët që të ndihmuar nga era dhe terreni i thyer përhapen me shpejtësi.👩🏼‍🚒🧯🚒

Mirënjohje për vullnetarët dhe banorët që i janë bashkuar ekipeve të #bashkisë në këtë betejë ndaj papërgjegjshmërisë.🙏

#NëKryeTëDetyrës🇦🇱

#BashkëIaDalim💪-shkruan kryetari Llatja