Vranësirat dhe reshjet e shiut do të vijojnë edhe gjatë ditës së nesërme kryesisht në zonat malore.

Por gjatë ditës do të ketë dhe intervale me kthjellimet ku më të dukshme do të jenë në zona të ulëta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të rriten në mëngjes, por do të mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat nga 5°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi perëndimor – jugperëndimor duke krijuar dallgëzimin 3 ballë.

/Ora News.tv/