Një dyqan lulesh është grabitur pak më parë në lagjen ‘Kastriot’ në Fier pranë gjimnazit ‘Janaq Kilica’.

Mësohet se tre persona kanë shkuar në dyqan ku njëri prej tyre ka hyrë brenda dhe ka vjedhur xhiron ditore.

Bëhet me dije se grabbitësit kanë marrë një shumë prej 150 mijë lekë të vjetra.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Newsbomb