Dashi
Njerëzit po flasin për gjëra për të cilat ju thjesht nuk keni interes. Mos u përpiqni të hidheni në bisedë vetëm për të provuar se keni vërtet një interes. Koha dhe energjia juaj shpenzohen më mirë diku tjetër. Bëj çfarë të intereson më shumë të besh.

Demi
Ju ndiheni mirë dhe jeni të lumtur ta përhapni këtë ndjenjë te të tjerët. Gjendja juaj është e lartë dhe po kaloni mirë me të gjithë. Pavarësisht nëse jeni në punë apo jo, tani është koha për të krijuar kontakte të rëndësishme me njerëzit që ju rrethojnë.

Binjakët
Do të vazhdoni të habiteni ndërsa ndodhin ngjarjet e ditës. Nuk mund të prisni që gjërat të shkojnë ashtu siç keni planifikuar. Lëreni të gjithë punën dhe të gjitha mendimet për punën mënjanë dhe me të vërtetë lëreni veten të ecni me rrjedhën. Bëhuni spontan.

Gaforrja
Nëse është e mundur, shoqërimi me të tjerët në një atmosferë të qetë dhe të relaksuar do t’ju sjellë kënaqësinë më të madhe të kësaj dite. Të flasësh për punën dhe të jesh në gjendje të qeshësh me veten dhe ngjarjet e javës do të ndihmojë në shërimin e çdo stresi që është akumuluar.

Luani
Të ndihmosh të tjerët është çelësi për të ndihmuar në fund veten. Bëj vepra të mira. Merrni kohë për të ndihmuar të tjerët pa kërkuar asgjë në këmbim. Karma e mirë që ndërtoni për veten tuaj përmes këtij procesi do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në javët në vijim.

Virgjëresha
Natyra juaj e gjallë theksohet edhe pse jeni duke kaluar nëpër një periudhë mjaft të vështirë në përgjithësi. Të jesh në gjendje të ruash një sens humori për gjithçka, përfshirë situatën tënde të punës, është veçanërisht e rëndësishme në këtë kohë të vështirë.

Peshorja

Nëse keni një sekret në mendjen tuaj, atëherë mund të fillojë të bëhet paksa shumë i rëndë për t’u mbajtur në fshehtësi. Energjia astrale e ditës mund të ketë efektin që, megjithëse nuk dëshironi që askush ta dijë, e keni shumë të vështirë të heshtni.

 

Akrepi

Nëse miqtë ju duken të zymtë dhe të largët sot, mos e merrni shumë personalisht. Planetët janë të rreshtuar në një mënyrë që i bën njerëzit më introvertë se normalisht. Shkoni dhe bëni diçka që ju pëlqen dhe lini të gjithë të tjerët të merren me veten e tyre.

 

Shigjetari

Ju mund të habiteni se si një ndryshim në mendime mund të rrisë potencialin romantik në një marrëdhënie. Planetët po lëvizin në një pozicion të tillë që në një nivel komunikimi është i bllokuar. Por duke e diskutuar këtë problem me dikë të cilit i besoni mund të hapë një nivel tjetër diskutimi që është pafundësisht më i ëmbël.

 

Bricjapi

Vrulli që është krijuar gjatë gjithë javës arrin kulmin në këtë ditë pavarësisht nëse jeni në punë apo jo. Pavarësisht se ku jeni, stresi nga çështjet që lidhen me punën është ende me ju. Bëni çmos që të mos lejoni që ky stres të shkatërrojë fundjavën tuaj.

 

Ujori

Angazhohuni në stërvitje me intensitet të lartë këtë mëngjes. Përdoreni këtë si një pastrim personal për të larguar çdo zemërim apo tension që ka mbetur nga java e punës. Të bësh këtë do të ndihmojë në pastrimin e ajrit në mënyrë që të mund të shijosh plotësisht kohën e lirë këtë fundjavë.

 

Peshqit

Mendja juaj është e qartë dhe e mprehtë, por herë pas here ju humbni në një botë ëndrrash dhe nuk mund të gjeni rrugën për t’u kthyer në realitet. Mos i bëni presion vetes që të largoheni nga realiteti në këtë moment. Në vend të kësaj, duhet ta kaloni këtë kohë për të ëndërruar.

Faxweb