Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe kalimtare.

Prej orëve të mesditës deri ato të pasdites mot me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të dobta në zonën e veriut dhe atë të qendrës.

Në relievet malore të zonës së veriut reshjet lokalisht në formën e shtrëngatës afatshkurtër. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet dhe shpejtësi deri në 15m/s. Valëzimi në dete parashikohet 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                       atsh

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/25 diell shi
Kukës 9/24 diell shi
Lezhë 9/26 diell shi
Dibër 9/24 diell shi
Durrës 12/24 diell shi
Tiranë 12/27 diell shi
Elbasan 12/29 diell shi
Berat 9/29 diell re
Vlorë 10/25 diell re
Korcë 7/24 diell re
Gjirokastër 7/27 diell re
Sarandë 11/24 diell re